Części do alternatorów

Części do alternatorów stanowią niezbędny element całego alternatora, czyli inaczej mówiąc prądnicy prądu przemiennego. Jej głównym zadaniem jest wytwarzanie prądu podczas pracy silnika i magazynowanie go w akumulatorze, który zasila elektrykę pokładową auta. Na bazie tych informacji można wywnioskować, że w momencie, w którym działa alternator możliwe jest korzystanie z urządzeń elektrycznych pojazdu, bez obaw o to, że dojdzie np. do rozładowania akumulatora. Alternator stanowi trójfazową prądnicę prądu przemiennego napędzaną za pomocą przekładni pasowej.

W celu umożliwienia współpracy alternatora z instalacją elektryczną pojazdu napięcie przemienne powinno zostać wyprostowane, czyli przekształcone na napięcie stałe.

Wykorzystywany jest do tego układ diod prostowniczych, który wbudowany jest w alternator. Zatem, nawet pomimo tego, że alternator wytwarza prąd przemienny to wychodzi z niego już prąd stały.

skontaktuj się z nami

Zepsuł Ci się rozrusznik? A może Twój alternator potrzebuje regeneracji? Lepiej nie mogłeś trafić!

Nasza firma chętnie służy Ci pomocą i fachową obsługą. Dzięki nam już jutro będziesz mógł jeździć swoim świeżo naprawionym autem lub pracować na maszynach z najwyższej klasy alternatorami i rozrusznikami. Zadzwoń już dziś!

Części do alternatorów – najważniejsze elementy

Praktycznie każdy alternator składa się z tych samych elementów – niezależnie od tego czy jest on montowany w samochodach, skuterach czy quadach. Wynika to przede wszystkim z konstrukcji, sposobu ułożenia i montażu silnika.
Części do alternatorów to:

 • obudowa tylna i przednia
 • zespół prostowniczy
 • regulator napięcia
 • szczotko-trzymacz
 • łożyska
 • pierścienie ślizgowe
 • stojan – twornik
 • wirnik – magneśnice
 • wentylator
 • koło pasowe

Alternator napędzany jest za pomocą paska klinowego, który połączony jest z wałem silnika, co oznacza, że jest on wzbudzany do działania w momencie uruchomienia silnika.

Części do alternatorów – rodzaje urządzeń elektrycznych i elektronicznych

Obecnie na rynku możemy zaobserwować kilka rodzajów alternatorów. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • Alternatory kompaktowe – są znacznie mniejsze i lżejsze, aniżeli ich tradycyjne odpowiedniki. Nie ustępują przy tym wydajności, nawet w momencie, w którym je przewyższają. Oprócz tego cechuje go ukryty wentylator, który nie jest widoczny z wierzchu urządzenia, gdyż znajduje się w jego wnętrzu.
 • Alternatory kompaktowe sterowane komputerem – nowoczesne pojazdy posiadają sterowanie komputerowe. Ich działanie jest uzależnione od pracy  komputera pokładowego umieszczonego w pojeździe, co umożliwia szybsze i dokładniejsze wykrywanie wszystkich usterek alternatora. Oprócz tego spełniają one wszystkie te same funkcje co tradycyjne alternatory.
 • Alternatory tradycyjne – podstawowe rodzaje alternatorów stosowane są od wielu lat w pojazdach osobowych i dostawczych w niemal niezmienionej normie. Charakteryzują się sporymi rozmiarami oraz znaczną wagą szczególnie w porównaniu z alternatorami kompaktowymi. Posiadają najczęściej wentylator chłodzący i niemal cały kompleks elektroniczny, znajdujący się w tylnej części obudowy.

Części do alternatorów – nasza oferta

W swojej ofercie posiadamy części do alternatorów kompaktowych, alternatorów kompaktowych sterowanych komputerem oraz alternatorów tradycyjnych. Posiadamy wyłącznie rozwiązania znanych i renomowanych producentów, stąd możemy  zagwarantować najwyższą jakość.