Rozrusznik do koparki

Rozrusznik do koparki to niezbędny element w procesie uruchamiania silnika spalinowego. Większość dostępnych rozruszników do koparek w naszej ofercie ma charakter elektryczny. Można jednak znaleźć również pneumatyczne i spalinowe.

Rozrusznik elektryczny to silnik prądu stałego, który wykorzystywany jest do obracania wału korbowego silnika i nadawaniu mu w ten sposób odpowiedniej prędkości obrotowej, przy której silnik może rozpocząć samodzielną pracę. Rozrusznik silnika spalinowego jest odbiornikiem, który pobiera największą ilość energii elektrycznej z akumulatora – dzieje się to jednak zazwyczaj w krótkich okresach uruchamiania silnika.

Pobór prądu w momencie uruchamiania silnika wynosi od 200 do 600 A. Jego moc natomiast oscyluje w zakresie 0,4-10 kW.

skontaktuj się z nami

Zepsuł Ci się rozrusznik? A może Twój alternator potrzebuje regeneracji? Lepiej nie mogłeś trafić!

Nasza firma chętnie służy Ci pomocą i fachową obsługą. Dzięki nam już jutro będziesz mógł jeździć swoim świeżo naprawionym autem lub pracować na maszynach z najwyższej klasy alternatorami i rozrusznikami. Zadzwoń już dziś!

Najważniejsze zadania – rozrusznik do koparki

Rozrusznik do koparki powinien spełniać kilka założeń pracy, aby móc uznać jego działania za efektywne. To przede wszystkim sprężanie czynnika roboczego w cylindrach, zasysanie mieszanki paliwowej lub powietrza, tarcie w łożyskach wału silnika, tarcie tłoków o powierzchnie cylindrów, a także wszelkie opory związane z pracą mechanizmów pomocniczych.

W momencie rozruchu wirnik rozrusznika sprzęga się z kołem zamachowym silnika za pomocą przekładni zębatej. Rozrusznik powinien zatem zapewnić minimalną prędkość obrotową silnika, przy której może on rozpocząć samodzielną pracę. Prędkość rozruchowa silnika wynosi 40-100 obr/min. w przypadku czterosuwowych silników z zapłonem iskrowym, oraz 100-200 obr/min w silnikach z zapłonem samoczynnym.

Rozrusznik do koparki – nasza oferta

W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje rozruszników do koparki. Stale poszerzamy zakres dostępnych urządzeń, dzięki współpracy z renomowanymi producentami i dystrybutorami w kraju i za granicą. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który odpowie na wszystkie pytanie i rozwieje wątpliwości, co do wyboru optymalnego rozwiązania.