Rozrusznik do wózka widłowego

Rozrusznik do wózka widłowego jest urządzeniem stanowiący podstawę działania wózka widłowego. Jego zastosowanie jest bardzo podobne, jak w przypadku wszystkich innych pojazdów mechanicznych, które przemierzają polskie drogi. Jest on obecny również w sprzęcie specjalistycznym, takim jak sprzęt górniczy czy budowlany.

Stanowi niezbędny element powszechnie wykorzystywanych wózków widłowych. Jeśli działa on prawidłowo to uruchomienie pojazdu przebiega bez przeszkód. W większości przypadków awaria oznacza konieczność wymiany na nowy. Zdarza się jednak, że bardziej korzystna jest regeneracja. Ocenę w tej sprawie wydaje zawsze specjalista.

skontaktuj się z nami

Zepsuł Ci się rozrusznik? A może Twój alternator potrzebuje regeneracji? Lepiej nie mogłeś trafić!

Nasza firma chętnie służy Ci pomocą i fachową obsługą. Dzięki nam już jutro będziesz mógł jeździć swoim świeżo naprawionym autem lub pracować na maszynach z najwyższej klasy alternatorami i rozrusznikami. Zadzwoń już dziś!

Najczęstsze problemy – rozrusznik do wózka widłowego

Bardzo często przyczyną problemów z rozrusznikiem do wózka widłowego jest elektromagnes. To element, który odpowiada za wytwarzania pola magnetycznego, którego głównym zadaniem jest wprawienie elementów rozrusznika w ruch. Elektromagnes w rozruszniku ma też jeden cel – przesuwa mechanizm sprzęgający w stronę zębnika, łącząc rozrusznik z kołem zamachowym silnika. Jeśli ulega on uszkodzeniu, niemożliwe jest dojście do zazębienia, co sprawia, że rozrusznik staje się bezużyteczny. Elektromagnes mógł zostać uszkodzony już na etapie tworzenia rozrusznika w fabryce, a czasem niszczy się na skutek wysokich temperatur lub zanieczyszczeń.

Oprócz tego często rozrusznik do wózka widłowego narażany jest na korozję. Rdza niszczy wówczas nie tylko elementy podwozia i nadwozia, ale również instalacje elektryczne. Wtedy traci on swoje właściwości elektryczne i mechaniczne, stąd ważne jest, aby zastosować odpowiednie zabezpieczenia i osłony.

 

Sprawdź co mamy w ofercie – rozrusznik do wózka widłowego

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rozruszników. Wśród nich można znaleźć wiele rodzajów rozruszników do wózków widłowego najwyższej jakości, pochodzących od znanych i renomowanych producentów.