Regeneracja rozruszników

Regeneracja rozruszników w wielu przypadkach może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem od zakupu nowych egzemplarzy. Dlaczego? O tym w tekście.

Rozrusznik to urządzenie elektryczne, które odpowiedzialne jest za uruchamianie silnika. Warto pamiętać, że na rynku występują także rozruszniki pneumatyczne. Rozrusznik jest silnikiem prądu stałego, który wykorzystywany jest do obracania wału korbowego silnika, dzięki nadawaniu mu odpowiedniej prędkości obrotowej, przy której może on rozpocząć samodzielną pracę.

skontaktuj się z nami

Zepsuł Ci się rozrusznik? A może Twój alternator potrzebuje regeneracji? Lepiej nie mogłeś trafić!

Nasza firma chętnie służy Ci pomocą i fachową obsługą. Dzięki nam już jutro będziesz mógł jeździć swoim świeżo naprawionym autem lub pracować na maszynach z najwyższej klasy alternatorami i rozrusznikami. Zadzwoń już dziś!

Kluczowym aspektem przed przystąpieniem do demontażu rozrusznika jest sprawdzenie, czy aby na pewno ten element uległ uszkodzeniu. Na początku dokonajmy sprawdzenia napięcia akumulatora, wykorzystując w tym celu uniwersalny miernik z funkcją pomiaru napięcia stałego. Poprawne napięcie akumulatora powinno zawierać się w przedziale 12 – 12,6 V. Jeśli jest ono niższe to warto naładować baterię. Cechą charakterystyczną awarii rozrusznika jest tzw. „klekotanie” przy próbie odpalenia samochodu. Dźwięk ten jest sygnałem, że należy wyjąć rozrusznik.

Dlaczego warto zdecydować się na regenerację rozruszników?

Jednym z najważniejszych powodów jest po prostu cena. W przypadku nowych samochodów może ona wynosić nawet kilka tysięcy złotych, podczas gdy regenerację rozruszników możemy często zamknąć w kwocie do tysiąca złotych. Warto pamiętać o byciu ostrożnym przy zakupie używanego, niezregenerowanego rozrusznika – bez informacji o stanie technicznym, ryzykujemy bardzo dużo w kontekście wystąpienia usterki.

Co powinno zostać wymienione w rozruszniku?

To zależy. Jednak najczęstszymi elementami, które mogą być łatwo wymienione zaliczymy tulejki, szczotki, wirniki i uzwojenia. Regenerowane są z kolei bendiks i włącznik elektromagnetyczny.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który chętnie doradzi właściwy tok działania – doradzimy czy warto jeszcze regenerować czy konieczny jest zakup nowego rozrusznika.